LMA komisijos

Nuostatai

PATVIRTINTA
Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo
2018 05 22 posėdyje protokolu Nr. 12

LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOS VANDENS TARYBOS
NUOSTATAI

1. Bendroji dalis

1.1. Vandens taryba (toliau – Taryba) yra Lietuvos mokslų akademijos (toliau – LMA) mokslinė-ekspertinė taryba, vienijanti su vandens išteklių naudojimu, valdymu ir apsauga susijusius Lietuvos mokslo, gamybos ir valdymo institucijų specialistus, galinčius ir sutinkančius dirbti nepriklausomų ekspertų darbą.
1.2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, LMA statutu ir šiais nuostatais.
1.3. Taryba savarankiškai pasirenka darbo tikslus ir metodus, bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos bei užsienio mokslo ir studijų bei verslo institucijomis, taip pat ne pelno siekiančiomis organizacijomis.

2. Veiklos tikslai ir uždaviniai

2. 1. Inicijuoti kompleksinius mokslinius tyrimus svarbiausioms vandens ūkio problemoms spręsti, svarstyti jų programas, kontroliuoti vykdymo eigą, skleisti tyrimų rezultatus.
2.2. Rengti konferencijas, seminarus, koordinacinius pasitarimus vandens problemoms aptarti ir siekti, kad būtų įgyvendintos priimtos rekomendacijos.
2.3. Teikti siūlymus aukštosioms mokykloms dėl studijų programų tobulinimo ir naujų studijų dalykų inicijavimo.
2.4. Suderinus su atitinkamomis žinybomis, sudaryti žymių mokslininkų ir specialistų laikinas ekspertų grupes, kurios nagrinėtų ir rengtų siūlymus racionalaus vandens išteklių naudojimo ir apsaugos klausimais.
2.5. Eksperto teise dalyvauti ministerijų ir žinybų pasitarimuose svarstant svarbiausių vandens ūkio vystymo krypčių projektus ir teikti siūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei dėl rengiamų vandens ūkio srities įstatymų bei kitų teisės aktų.

3. Struktūra

3.1. Tarybos narių skaičius priklauso nuo atstovaujamų institucijų skaičiaus bei jų dydžio ir nustatomas vadovaujantis šių nuostatų 4 skyriaus reikalavimais.
3.2. Tarybos nariai renka Tarybos biurą, į kurio sudėtį įeina Tarybos pirmininkas, jo pavaduotojas ir mokslinis sekretorius.
3.3. Tarybos narių sprendimu gali būti sudaromos nuolat veikiančios komisijos pagal pagrindines veiklos kryptis ir laikinos ekspertų grupės.
3.4. Tarybos nuostatus ir asmeninę sudėtį tvirtina Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas.

4. Procedūriniai klausimai

4.1. Į Tarybą įeinančių institucijų atstovų skaičius ir sąrašas tikslinamas ne dažniau kaip kartą per metus visuotiniame Tarybos narių susirinkime 2/3 balsų dauguma.
4.2. Tarybos nariai keičiami arba į Tarybą įtraukiami nauji nariai pagal LMA narių, Tarybos narių, taip pat mokslo ir studijų, gamybos ir valdymo institucijų pateiktus siūlymus.
4.3. Tarybos narių susirinkimas laikomas teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė jos narių.
4.4. Tarybos sprendimai priimami visuotiniame susirinkime dalyvaujančių narių paprasta balsų dauguma, o sprendimai dėl Tarybos nuostatų keitimo – 2/3 balsų dauguma.
4.5. Einamuosius klausimus tarp visuotinių Tarybos narių susirinkimų sprendžia Tarybos biuras.
4.6. Taryba savo rašytinius sprendimus ir išvadas kitoms institucijoms teikia tik suderinusi su LMA prezidiumu ar prezidiumo įgaliotu LMA mokslų skyriumi.

5. Turtas ir finansai

5.1. Taryba nedisponuoja jokiu turtu.
5.2. Taryba neturi savo finansinių išteklių. Jos veiklą remia Tarybos narių atstovaujamos ir kitos institucijos. LMA suteikia galimybę Tarybai nemokamai naudotis patalpomis, komunikacijos ir kopijavimo priemonėmis.

6. Reorganizavimas, likvidavimas

6.1. Sprendimai dėl Tarybos reorganizavimo arba likvidavimo priimami 2/3 balsų dauguma.
6.2. Tarybos sprendimą dėl jos reorganizavimo arba likvidavimo tvirtina Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas.